Dětský svět   znajdujący się w Ostrawie tuż obok swojego sławnego rodzeństwa  – Malý svět techniky U6 i Velký svět techniky – często pozostaje przy okazji wizyt niezauważony. Skądinąd słusznie, bo ranga tego miejsca odbiega od celu naszych wizyt, którym jest przeważnie wielogodzinna interaktywna zabawa dla nawet kilkunastoletnich dzieci. Tu mamy do czynienia ze skromniejszych rozmiarów salą i zabawą dla pociech do 6 roku życia ograniczoną dodatkowo czasowo, bowiem odbywa się w turach 10:00-11:50, 12:00-13:50 etc., o czym decyduje niezbyt wygórowana cena 105Kč. 

Trudno skądinąd dziwić się Ostrawiakom, że wolą tego typu atrakcję od powstających według jednej sztancy bawialni. Dětský svět powoduje, że dziecko zazna poznawczo rozrywki zdecydowanie wyższej jakości i podzielonej zmyślnie tematycznie. Całość została fajnie zaaranżowana na 950m2, tak by dzieciak mógł wstąpić bez trudu w świat dorosłych. Nie licząc więc karuzeli, labiryntów, zjeżdżalni,  mamy do czynienia między innymi z cukierenką, kawiarenką, warzywniakiem, gabinetem lekarskim, czy muzycznym studiem z możliwością rejestracji. Jest i wodny świat , czy plac budowy, gdzie korzystając z kokpitu koparki możemy do woli manipulować miękkimi cegłami. Co jednak najistotniejsze, dzieciaki mogą tu zaspokajać swoją ciekawość praktycznie do woli, a jedynym ciążącym na nich  obowiązkiem jest zdjęcie obuwia w niektórych częściach lokalu.  Duża cierpliwość i serdeczność  młodego personelu pozwala przy tym o tym zapomnieć. 

Tak więc drogi rodzicu poruszając się po Ostrawie i mając dwie wolne godzinki na aktywną zapchajdziurę odwiedź bez obaw Dětský svět.

Z innych wpisów polecamy: Havelská Koruna- czyli o co tu w zasadzie chodzi, Osek-czyli pierwszy z naszych nieoczywistych typów wakacyjnych, Cafe. Bar. Letka.-czyli gdzie w Pradze jadać śniadania, Czeska geopolityka-czyli strategia poszukiwania politycznego alibi, Miroslav Krobot-czyli Pan Ewenement.

Photo © czechypopolsku.pl